пʼятниця, 25 січня 2019 р.

ЯКЩО ДИТИНУ КРИВДЯТЬ РОВЕСНИКИ або ЯК ПОПЕРЕДИТИ БУЛІНГ


    Коли до дитини чіпляються в школі чи дитячому садку, це дуже прикро і малюкові стає не комфортно в колективі. Потрібно допомогти йому подолати цей етап:

 1. Дати дитині час, перш ніж починати розпитування. Зазвичай дітям складно розповісти про те, що відбувається відразу після школи, вони ще розлючені, занадто засмучені і хочуть приховати подію. Але ввечері, коли дитина вже розслабиться, можна присісти з нею на дивані, обнявшись і поговорити.
2. Не засуджувати інших. Це природна реакція батьків - відразу записати кривдника дитини в "погані" і на цьому будувати всі розради. Але тим самим подається поганий приклад дитині і створюється бар'єр, який не дозволить дитині в подальшому налагодити дружні відносини з тими, хто її сьогодні ображає.
3. Дізнатися, що сталося перед самою ситуацією. Може статися, що це сама дитина якось неправильно себе повела, але не розуміє цього, і потрібно просто розібрати з нею всю ситуацію.
4. Влаштувати мозковий штурм і придумати можливі відповіді, а також потрібні інтонації. Наприклад, хтось постійно говорить дитині про те, що вона йому не подобається. На це можна відповісти, наприклад, «Я і не повинен всім подобатись!», Але сказати це потрібно спокійним і впевненим голосом і т.д. і т.п.
5. "Програти" можливі конфліктні ситуації. Щоб дитина була максимально підготовлена до неприємних випадків з однолітками, потрібно практикуватися. Тому можна мінятися з нею ролями і розігрувати різні конфліктні ситуації і способи реагування на них.


Немає коментарів:

Дописати коментар